Menu:

Logger32 - FAQ (często zadawane pytania)

Poniżej znajdują się pytania wraz z odpowiedziami, z którymi często zwracaja sie do mnie uzytkownicy Loggera32. Prosiłbym o nadsyłanie swoich uwag lub pytań, które mogłyby się tutaj znaleźć.

1. Jak w Loggerze32 uzyskać polskie znaki?


Aby w oknach Loggera32 wyświetlane były polskie znaki, należy zmodyfikowac zapisy dotyczące uzywanych czcionek bezpośrednio w pliku logger32.ini. W pliku należy odszukać w sekcjach: [Globals], [wndLogbookPage Settings], [wndLogbookEntry Settings], [wndPreviousQSO Settings] zapis dotyczący Grid Font Name i istniejącą tam czcionkę zastąpić czcionką Arial CE. Zapisy dotyczące czcionki będą wtedy następujące: Grid Font Name=Arial CE.
Podobnej operacji nalezy dokonać dla wszystkich nazw czcionek w pliku INI, np. TextBox Font Name, Tab Font Name itp.
Jeśli w którejś z sekcji nie ma pola Grid Font Name, można go samemu dopisać lub, jeszcze lepiej, uruchomić Loggera32 i dokonać zmiany czcionki w wybranych oknach. Wtedy Logger32 doda w pliku ini odpowiednie wpisy, które wystarczy tylko zmodyfikować.
Edycję pliku logger32.ini należy przeprowadzić przy wyłączonym programie, gdyz w innym przypadku przy zamykaniu zmiany zostana nadpisane starymi danymi.

2. Pomimo odświeżania statystyk liczba potwierdzonych/zrobionych podmiotów jest niezgodna ze stanem faktycznym


Należy sprawdzić, czy ustawienia w polach wyboru pod zestawieniem DXCC są poprawne. Możliwe, że wybrany jest inny znak operatora lub typ potwierdzenia (np. tylko QSL). Jeśli te ustawienia sa poprawne, jedynym wyjściem jest wykasowanie plików statystyk. W tym celu należy zamknąć Loggera32 i z jego katalogu usunąć (lub dla bezpieczeństwa przenieść do innego katalogu) pliki Stats32 i CreditDB32 - po cztery pliki o rozszerzeniach isd, isf, isl i ism. Następnie należy uruchomić Loggera32 i wybrać opcję Odśwież statystyki. Po tej operacji statystyki powinny być poprawne.