Menu:

Programy dla Komisji Zawodów

(do sprawdzania logów w formacie Cabrillo).


Napisałem poniższe programy na bazie doświadczeń zdobytych podczas prac w Komisji SPDXC. Są to programy uniwersalne i mogą być użyte do każdych zawodów. Natomiast końcowy program liczący wyniki jest bardziej skomplikowany ze względu na różnorodność punktacji, mnożników itp. stosowanych w różnych zawodach. Nie mam pomysłu, jak te wszystkie wymagania zawrzeć w jednym uniwersalnym programie liczącym. Dlatego taki program liczący musi być opracowany pod konkretny regulamin zawodów. Zainteresowanych prosze o kontakt.

CrossChecker
 Program sprawdza wszystkie QSO w logach Cabrillo i dodaje opis na końcu każdego rekordu (QSO) w zależności od wyniku sprawdzenia. Program sprawdza czas, pasmo/emisję, raporty i grupy kontrolne. Program nadzoruje również powtórzenia łączności (DUPE). Dla każdego unikalnego znaku, dla którego nie ma logu w formacie Cabrillo, program generuje osobne pliki do dalszej analizy. W pliku zip znajduje się polski plik pomocy w formacie CHM oraz jako dokument PDF (do druku).
W wyniku działania programu każda łączność otrzymuje odpowiedni opis. Dodatkowo dla każdego logu generowany jest dodatkowy plik błędów (xxx_err.txt), w którym umieszczane są dokładniejsze informacje o znalezionych błędach.

Wersja 2014.6 ma całkowicie przebudowany algorytm sprawdzania logów.

 Pobierz plik
wersja pliku: 2014.6, data: 2014.08.22, rozmiar pliku: 468 kb
  
CGChanger
 Control Group Changer - program do zmian nadawanych grup kontrolnych w pliku Cabrillo. Często uczestnicy używają programów logujących, które w pliku Cabrillo nie umieszczają właściwej nadawanej grupy kontrolnej. Zdarza się też, że uczestnik zawodów podaje tylko informacje o nadawanej grupie kontrolnej, np.: wszystkie nadawane raporty: 599 15.
 Pobierz plik
wersja pliku: 1.00, rozmiar pliku: 181 kb
  
Erroneous Calls
 Program przeznaczony jest do analizy plików Cabrillo (po CrossCheck) i manualnej poprawy ewidentnych błędów.
 Pobierz plik
wersja pliku: 1.03, rozmiar pliku: 202 kb
  
GeneLog
 Program przeznaczony do generowania logu stacji na podstawie informacji z logów stacji przesłanych do Komisji Zawodów. Sprawdza wszystkie logi i zapisuje QSO z szukaną stacją w osobnym pliku Cabrillo, posortowane według czasu lub grupy kontrolnej. Umozliwia generowanie logu dla jednej stacji lub dla wielu stacji (na podstawie listy).
 Pobierz plik
wersja pliku: 1.31, data: 2014.08.22, rozmiar pliku: 208 kb
  
Konwersja UNIX -> DOS
 Program przeznaczony do konwersji plików mających znaczniki końca linii zgodne z UNIX (kod $0A) na pliki ze znacznikami końca linii zgodnymi z DOS ($0D $0A). Sprawdzane są wszystkie pliki w wybranym katalogu o rozszerzeniach .CBR oraz .LOG i jeśli zachodzi taka potrzeba, zamieniane są znaczniki końca linii.
 Pobierz plik
wersja pliku: 1.00, rozmiar pliku: 199 kb
  
Poprawność
 Program umożliwiający wstępne sprawdzenie logów pod względem poprawności daty, godzin, grup kontrolnych i innych parametrów.
Wykaz logów, w których znajdują się dane zidentyfikowane przez program jako błędne, zapisywany jest do oddzielnego pliku.
 Pobierz plik
wersja pliku: 1.04, rozmiar pliku: 216 kb
  
Lista uczestników
 Program generujący listę uczestników na podstawie zapisanych logów. Możliwe jest określenie, które dane z nagłówków plików Cabrillo mają być zapisywane na liście (np. kategoria, operatorzy itp).
Korzystając z tego programu łatwo jest wstępnie zweryfikować poprawność kategorii podanych przez uczestników.
 Pobierz plik
wersja pliku: 2.00, rozmiar pliku: 205 kb